Екскурсія до музею коштовного каміння

Дата публікації допису: Dec 27, 2019 7:58:19 AM

Пізнаючи свій рідний край!

Останній день навчання першого семестру 2019 року запам’ятається нам екскурсією, яку на спонсорських началах для школи організував обласний туристично-інформаційний центр Житомирської ОДА. Провідний спеціаліст Ляшевич А.В. запропонувала поздку у Хорошівський музей коштовного і декоративного каміння. Це один із найвідоміших геологічних музеїв не лише України, а й світу. З 2001 року – це науковий об'єкт, що становить національне надбання України.

Учні та вчителі із захопленням слухали цікаві розповіді екскурсоводів. А слухати було про що! Адже колекція музею налічує понад 1800 різноманітних експонатів, деякі з яких мають вагу понад 300 кілограмів. Берили, ґетити, топази, фенакіти, керити, мікрокліни, опали, бурштини, цитрини – усі ці камені мають різноманітні форми, розміри і забарвлення, від яскраво жовтого і аж до димчастого відтінків. Ці зразки мінерально-сировинних ресурсів України, Європи, Африки, Америки створюють п'ять вишуканих колекцій Музею дорогоцінного і декоративного каміння.

До найцікавіших експонатів можна зарахувати: друзу чорного кварцу моріону вагою 361 кілограм; темно-малиновий граніт Токівського родовища; лабрадор Федорівського родовища із яскравою помаранчево-зеленкуватою текстурою; золотисті цитрини та мармароські діаманти; також ми мали змогу торкнутися до реголіту – справжнісінького місячного ґрунту, подарованого космонавтами; яскраво-зелений уральський малахіт, блакитні аквамарини з Пакистану та Бразилії, соковито-червоний рубін із Бразилії та неповторного відтінку бірюзу із Середньої Азії. Із захопленням розглядали шість іменних зразків мінерально-сировинних ресурсів України: оливкового відтінку берил «Апостоли Петро і Павло», берил «Академік Євген Лазаренко», топази «Джерельце», «Казка», «Золоте Полісся», «Академік Олександр Ферсман». Усі ці експонати 2001 року були занесені до Державного реєстру України, а пізніше потрапили й до Історичного фонду дорогоцінних металів і коштовного каміння України. Цікаво те, що кожен із цих кристаликів має власне свідоцтво! Окремої уваги заслуговує і зал готових виробів із дорогоцінним камінням. Від представлених тут експонатів очей не відірвати! У цьому залі також можна побачити справжній сонячний камінь – бурштин, і, звісно ж, помилуватися різнобарв'ям самоцвітів Волинського родовища.

Такі екскурсії в котрий раз показують нам багатство як всієї Землі, так і нашої України, вчать любити і оберігати рідний край, гордитися його унікальністю. Безмежно вдячні ЖОТІЦу і Ляшевич А.В., зокрема, за таку цікаву і пізнавальну екскурсію.

Переглянути фото і відео