Семінар заступників директорів 17 жовтня

Дата публікації допису: Oct 11, 2019 4:0:42 AM

Вчителю, навчаючи, навчайся! Саме цим правилом керувалися заступники директорів шкіл району з навчально-виховної роботи, які 17 жовтня 2019 року зібралися на свій черговий семінар у Василівській ЗОШ I - III ступенів.

Темою семінару було обрано питання «Атестація педагогічних працівників як механізм активації їх творчої діяльності». Епіграфом семінару стали слова У.Черчіля «Удосконалюватися – значить мінятися, бути досконалим – означає змінюватися часто».

Розпочався семінар урочисто виконанням гімну Василівської школи. Виступ директора школи Л.П.Стельмащук , у якому вона не тільки презентувала свій заклад, але й зупинилася на історії сіл Василівської сільської ради, зацікавив усіх. Напружена робота розпочалась розглядом теоретичних питань: « Нормативне забезпечення проведення атестації педпрацівників» , « Про професійну мобільність педагога в умовах реформування освіти» та « Алгоритм дій АК I рівня. Порядок оформлення атестаційних матеріалів», - на яких зупинилися Л.П.Стельмащук та О.М. Весельська, заступник директора школи з НВР. Здавалося б, нудне теоретизування стало зовсім не нудним, тому що учасники не тільки слухали, але й на кленових листочках записували свої улюблені вислови, працювали із Стіною слів , засвоюючи терміни , переглядали презентації, проходили тести на знання Закону про освіту, атестаційних документів, створення інклюзивного середовища тощо.

Своєрідним психологічним перепочинком стала вправа «Фарби», яку всі із задоволенням виконали , а отримавши « молодильні яблука» цитат, що рухають вперед, збадьорилися і перейшли до практичного блоку семінару – «Забезпечення методичного супроводу атестації педпрацівників. Окремі випадки атестації». О.М. Весельська запропонувала нестандартний підхід, використавши метод «Клаптикова ковдра». Зупиняючись на вивченні системи роботи вчителів, що атестуються, Оксана Миколаївна запропонувала прослухати виступи вчителів школи: В.В. Каменчук – вчительки 2 класу, яка не тільки представила виставку робіт із лего своїх вихованців, але й зупинилася на методичному забезпеченні 1-2 класу НУШ; О.В. Кириченко . – вчительки фізики та інформатики, яка презентувала свій досвід роботи з позакласної та позаурочної роботи з предметів; О.А. Цьопича – вчителя музичного мистецтва, з яким завучі провели апробацію методів активізації уваги здобувачів освіти на уроці.

Господиня семінару О.М. Весельська, завершуючи його, сказала: « Сьогодні ми хотіли подарувати вам приємні відчуття, наповнені вашою мудрістю, надихнути цитатами великих людей, подати молодильні яблука, вкрити від небезпек теплою ковдрою всіх вирішених проблем, дати натхнення і, звичайно, не залишити без подарунку» і запропонувала психологічну вправу «Джерело натхнення» , подарувала закладки « Давно хотів тобі сказати…». Підсумком роботи стала папка – портфоліо кожному « Атестація/ Вивчення системи роботи вчителя» .

Всі учасники семінару відмітили його насиченість, креативний підхід, корисність і повчальність.

Переглянути фото