Районний семінар вчителів української мови та літератури

Дата публікації допису: Feb 26, 2018 5:13:19 AM

Наш час – це час змін, зміни відбуваються і в навчально- виховному процесі. Інформатизований світ дуже стрімко змінюється, дедалі важче в ньому орієнтуватися вчителю та звичайному учню, а ще важче творити і виховувати Людину. Постійно замислюєшся над тим, як зробити урок цікавим, сучасним, щоб учні з бажанням ішли в клас, як виховати людину, яка б уміла поєднати свій духовний світ, знання, практику, творчість.

Саме про це йшла мова на семінарі вчителів української мови та літератури, який відбувся 22 лютого на базі Василівської ЗОШ I — III ступенів. Розв’язуючи тему «Інноваційні технології на уроках української мови та літератури», вчителі дотокнулися багаьох аспектів цієї проблеми. Розпочався ж семінар презентацією школи «Від минулого — до сьогодення», яку представила директор закладу Стельмащук Л.П. Отримавши настанови від методиста районного віділу освіти Сатановської В.А. про особливості закінчення навчального року і проведення ДПА та ЗНО у 2017 — 2018 н.р., присутні також проналізували питання участі школярів закладів загальної середньої освіти району у II та III етапах Всеукраїнської олімпіали з української мови та літератури. Після такої напруженої роботи доречною була хвилинка психологічної релаксації, проведена психологом школи Левківською В.С.

Із цікавістю переглянули присутні об’ємну, глибоко наукову презентацію «Інноваційні технології на уроках української мови та літератури — вимога часу», підготовлену вчителем Василівської ЗОШ В.Г Приходько.

«Практична реалізація компаративної лінії літературного компоненту під час вивчення української та зарубіжної літератур» - такою була тема виступу-презентації В.М.Грибана, вчителя цієї ж школи.

Завершувала своєрідний звіт про роботу словесників Василівської школи майстер — класом на тему «Практичне використання небанальних освітніх методик на уроках української мови та літератури» Мельникова І.Л., яка поділилася власним досвідом використання кінезіологічних вправ, технології РАФТ, кубиків Rory`s Story та гейміфікації. Також вона запропонувала переглянути відеофрагменти виховного заходу «Повертайся живим додому!..», присвяченого героям АТО.

Презентацією досвіду роботи вчителів, що атестуються у 2018 році ( Прилипко О.О., Козак І.В., Пантелеймончук В.М., Сергійчук П.М.), завершилася напружена робота українських мовників.

Звичайно, кожен учитель намагається відшукати цікаві методи роботи з дітьми, обрати певну тактику, стиль роботи, намагається створити умови для позитивного розвитку, творчої реалізації. На сьогоднішній день існує багато сучасних навчальних технологій. Та суть не у нововведеннях, а в тому, наскільки вони ефективні, корисні, змінюють структуру та якість освітнього процесу. В. О. Сухомлинський писав: "Не забуваймо, що в школі дитина не тільки вчиться, у школі вона живе". Потрібно, щоб кожен учень усвідомив: мова не просто засіб спілкування, а генетичний код, і порушення цього коду породжує хаос у душі, розриває генетичний зв’язок між поколіннями. К. Ушинський писав: "Відберіть у народу все – і він усе може повернути, але відберіть мову, і він більше ніколи не створить її".

Будь-яка творчість передбачає любов, тому і діяльність учителя немислима без неї. Якщо учень і вчитель ідуть на урок з почуттям любові, добра, поваги, то відбудеться єднання душ, що сприятиме ефективному навчанню й вихованню. Саме з любові і поваги проростає коріння взаєморозуміння, взаємозбагачення, взаємодопомоги, взаємодовіри, взаємоконтролю.

Тільки творець може виховати творця. Тільки особистість, що володіє педагогічною майстерністю, сміливістю у виборі форм і методів роботи, здатна вплинути на формування духовного світу учнів.

Більше фото за посиланням

Відео виховного заходу "Повертайся живим"