Дата публікації допису: Nov 11, 2017 7:55:54 AM

Щороку Українське радіо влаштовує акцію до Дня української писемності та мови, і вже втретє Василівська школа бере у ній участь. Цьогоріч ми запросили до написання диктанту, який проходив під гаслом "Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета", учнів 8 — 11 класів і вчителів.

І ось звучить голос українського педагога, лінгвіста, радіоведучого Олександра Авраменка. Він, як завше, сам готував текст, і ніхто до останнього моменту не знав, що саме автор диктуватиме, яку тему він обрав. А тема була – "Наші пісні". Автор намагався розповісти коротку історію української пісні – від давніх часів до сучасності – до творів Руслани і Джамали.

Диктант - дійсно об'єднуюча акція. У всіх учасників це викликало позитивні емоції та гарний настрій!

Бо українська мова - класна і функціональна. Вона дає просто неймовірне поле для фантазії і словотвору. Ти можеш гратися синонімами, передаючи одні і ті ж смисли різним звучанням і написанням. Ти можеш за її допомогою написати крутезну пісню, а можеш - занудну наукову статтю, насичену як нашими, так і запозиченими термінами. Українською мовою ти можеш барвисто і влучно жартувати. Ти можеш перекладати й адаптувати іноземну писанину, щоб вона була зрозумілішою і доступнішою для нас. Врешті-решт, ти можеш просто відчути, що ти - українець. Що ти не просто житель планети Земля, а один з тих, хто має свою власну мову, мову твоїх предків.

І це - прекрасно! І саме тому ми розмовляємо українською. Бо це - наша рідна мова!

Зі святом!

Переглянути і скачати фото та відео